Sosyal Medyada Biz}

Telsiz Kapsama Alanı

Telsiz Kapsama Alanı

Telsizlerin kullanıldığı birçok senaryoda yaşanan problemler genelde aynı olmaktadır. Bu sorunların en büyüğü ise kapsama alanı problemidir.

Standart analog ve dijital telsiz sistemleri, kısıtlı kapsama alanına sahip cihazlardır. Bu cihazlar günümüz teknolojisi ile, gerek karşılıklı (simpleks) gerekse bir röle çatısı altında kullanılabilir. Simpleks kullanımda açık alanda en fazla 10-15km menzile, kapalı alanda ise 1km ye bile çıkamayan menzile sahip bu cihazlar, röle çatısı altında kullanıldığında, ancak röle kapsama alanı el verdiği şekilde uzak mesafe görüşe imkan tanırlar. Fakat kurumunuz veya işiniz için, şehirler arası telsiz erişimine, veya rölenin kapsama alanına takılmadan şehir içi telsiz erişimine ihtiyacınız var ise, standart dijital ve analog telsiz sistemleri ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayamayacaktır.

Dijital telsizlerin IP Site, özellikleri sayesinde, her ne kadar rölelerin kapsama alanlarını geliştirme şansınız olsa da, rölelerin birbirlerine havadan bağlanarak alan genişletilmesi, size büyük maliyet ve külfet olarak dönecektir. Zira bu tarz kurulmuş sistemlerde, yüksek lisans ücretleri, yüksek donanım maliyetleri ve yüksek iletişim vergileri ile karşılaşılabilmektedir.

Pek günümüzde bu problemi çözmenin en pratik ve en profesyonel yolu nedir?

Deneyim Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri olarak, sizlere sunduğumuz Telsiz Takip sistemi sayesinde, iletişiminizi akıllı cihazlar üzerinden sağlarsınız. Bu cihazların çalışabilmeleri için özel röle ihtiyaçları bulunmaz zira cep telefonu şebekelerini kullanırlar. Cihazlarda M2M diye tabir edilen data hatlarının bulunmaları yeterlidir. Bu hatların da maliyetleri oldukça düşük olmaktadır. Telsiz Takip cihazları sayesinde, ekibinizle 7/24 kesintisiz ve mesafe kısıtı olmadan iletişim halinde olursunuz. Cep telefonlarının çalıştığı her noktada bu sistem de çalışacaktır. Ayrıca bu sistem geçmişe de uyumlu olduğundan, mevcut telsiz altyapınıza entegre de edilebilir. Böylece mevcutta kullandığınız telsizlerin kapsama alanını sınırsız şekilde artırmış olursunuz.

Telsiz Takip sistemi, istendiği takdirde, takip cihazı olarak ve bekçi tur sistemi cihazı olarak da çalışabilir. Böylece tek bir cihaz ile 3 ayrı işi çözmüş olursunuz. Her firmaya ayrı ayrı ücret ödeyip, ayrı cihazlar edinmek yerine, sadece telsiztakip cihazları kullanarak 3 temel probleminizden kurtulmuş olursunuz.

Kurumunuz bünyesindeki araçlarınızda hem takip sistemi kullanıyor, hem de telsiz erişimi sağlıyorsanız, büyük maliyetlere katlanıyor olmalısınız. Telsiz Takip sistemi sayesinde, araçlarınızı da çok pratik şekilde takip etme şansına sahip olursunuz.

Mesafe kısıtı olmayan telsiz erişimi, personel takip ve araç takip sistemleri ve bekçi tur sistemler için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Deneyim Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri olarak, haberleşme alanında Türkiye’nin öncü çözümlerini üretmek gurur duyuyoruz.

26 Ağustos 2017
7.469 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN