Sosyal Medyada Biz}

IPTV Güvenlik ve Optimizasyon

IPTV Güvenlik ve Optimizasyon

IPTV yayını yapan kişi ve kurumlar için müşteri memnuniyeti en öncelikli gelen unsurdur. IPTV yayıncılarının dikkat etmeleri gereken detaylar mevcuttur.

IPTV Yayın Kalitesi:

Müşterilerinize IPTV hizmeti sunuyor veya sunacaksanız, yayın kaliteniz en önemli unsur olmalıdır. Yayunladığınız kanal sayısı ne kadar çok olursa olsun, eğer bu kanallar takılarak, donarak yayın yapıyor ise, müşterileriniz sizinle çalışmayı bırakırlar. Eğer iyi bir sunucunuz ve iyi bir bağlantınız olduğundan eminseniz ve yine de yayınlarınızda takılma & donma problemi yaşıyorsanız, sunucunuza optimizasyon yaptırmanız gerekmektedir.

IPTV Server Güvenliği:

IPTV hizmeti sunan firma sayısı arttıkça, rekabet de aynı ölçüde artmaktadır. Rekabet beraberinde saldırı durumlarını da doğrumaktadır. Bir IPTV sunucusu, saldırıya açık ve saldırı aldığını bir web sunucuya nazaran çok daha rahat belli etmektedir. Bir web sunucusu her ne kadar saldırıyı tolere edebilse de IPTV sunucusu edemez. Zira web sunucunun geç yanıt vermesi kullanıcı için ne kadar tolere edilebilecek bir durum olsa da, IPTV ‘deki duraksama, takılma, gecikme tolere edilemez.

Saldırı alan bir IPTV sunucusu müşteri kaybetmeye mahkumdur. Eğer sunucunuzda sebepsiz duraksamalar, kapanmalar, yanıt vermeme durumları yaşıyor iseniz, saldırı altında olma ihtimaliniz yüksektir. Bu tür konularda firmamızdan destek talep edebilirsiniz.

Sektörde uzun yıllardır streaming konusunda hizmet veren firmalara destek vermekteyiz. Siz de firmamızdan optimizasyon ve güvenlik hizmeti satın alarak, kullanıcılarınıza daha eğlenceli bir yayın izleme deneyimi yaşatabilirsiniz.

Hizmet başvurusu için lütfen iletişim bölümünden firmamızla iletişime geçiniz.

14 Kasım 2017
3.976 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN